Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Odyolog Ne Kadar Maaş Alır ? – Odyolog Maaşları

Sağlık sektöründe çalışmakta olan kişilerin maaşlarını da internet sitemizde paylaşmaya devam ediyoruz. Odyologlar bildiğiniz gibi hem devlet hastahanelerinde hem de özel hastahanelerde çalışabilmektedirler. Odyologların görevinden kısaca bahsedecek olursak odyologlar üniversitelerin odyoloji bölümünden mezun olan ve sağlık bölümü olarak işitme bölümünde görev almakta olan sağlık personelleridir. Odyologlar hastahanelerde işitme cihazlarının ayarlanması ve işitme hastalarının tedavisi için veya hastaların tanısı için çeşitli ayarlamalar yapan kişilerdir. Odyologların atanması da mesleğin henüz yeni olmasından dolayı şuan için kolaydır ancak ileride ne olur, istihdam fazlalaşırsa iş imkanları ne olur o konuda herhangi bir fikrimiz bulunmamaktadır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi odyologlar özel hastahanelerde de çalışabilmektedirler.

Özel Hastahanelerde Çalışan Odyologlar Ne Kadar Maaş Almaktadır?

Özel hastahanelerde çalışmakta olan odyologlar ortalama olarak yeni işe başlayanlar 2500-3500 TL arasında işe başlamaktadır. Bu çalışmış olduğunuz hastaneye, iş yoğunluğunuza, mesai saatlerinize göre bu ücrette çeşitli farklılıklar olabilir.

Kamu Sektöründe Çalışan Odyologlar Ne Kadar Maaş Almaktadırlar?

Kamu sektöründe KPSS ile atanmakta olan odyologlardan yeni işe başlayan bir kimse 3300 TL civarında maaşla işe başlamaktadır. Bu hizmet yılına ve hizmet süresine göre artış göstermektedir. Örneğin meslekte 25 yıl ve üstünü dolduran odyologlar 3900 TL civarına kadar maaş alabilmektedirler.

 

Odyolog maaşları ile ilgili düşünceleriniz veya görüşleriniz var ise aşağıdan yorum kısmından yazarak diğer kullanıcılarla görüşlerinizi genel ahlak ve etik kurallarına uyarak yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ayniyat Saymanı Maaşları başlıklı makalemizde Ayniyat Saymanı, Ayniyat Saymanı Maaşı ve Ayniyat Saymanı Maaşı Ne Kadardır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: