Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Öğretmen Maaşları Ne Kadar? 2018 (Kamu – Dershane – Kolej) Ne Kadar Maaş Alır

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan eğitim fakültelerinden mezun olan öğretmen adayları Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans Düzeyine, Eğitim bilimleri sınavına ve Öğretmenlik saha bilgisi sınavlarına girip puan elde ettikten sonra kamuya atanmak için başvuru etmektedir.

Kamuya atanamayan muallim adayları da hususi sektörde çalışmaktadır. Peki 2017 yılı muallim maaşları ne kadar? Dershane ve kolej de çalışan muallim maaşları ne kadar, dershane, kolej ve halk muallim maaşları 2017.

MEB KAMU ÖĞRETMEN MAAŞLARI

Kamu Personeli Seçme Sınavından yeterli puan saha ve mülakatlarda başarılı olup atanan öğretmenler kamuda istihdam etmektedir. Kamuda ki muallim maaşları umumi olarak 2 bin 700 – 3 bin 200 lira arasında maaş aldıkları görülmektedir. Maaş tutarı öğretmenin hizmet yılı, vazife bölgesi ve branşına göre değişiklik gösteebilmektedir.

ÖZEL SEKTÖR ÖĞRETMEN MAAŞLARI

Peki atanamayıp dershane ve kolejde öğretmenlik yapaların maaşları ne kadardır? Buna göre dershaneler öğretmenlere oldukça düşük maaş vermektedir. Bu tutar bin 400 liradan başlamakta ve 2 bin, 2 bin 500 lira civarı olarak da değişiklik gösterebilmektedir.
Kolejler ise öğretmenlere daha yüksek maaş vermekte olup buralardan öğretmenler 2 bin, 4 bin 500 civarı maaş almaktadır. Tekrar maaşlar öğretmenin kalitesine ve kolejin büyüklüğüne göre de değişiklik gösterebilmektedir

Bir önceki yazımız olan Milletvekili Maaşları 2018 Yılında Ne Kadar Maaş Alır başlıklı makalemizde milletvekili, milletvekili 2017 yılı maaşı ve Milletvekili maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: