Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Öğretmen Ne Kadar Maaş Alır? – Öğretmen Maaşları

Özellikle üniversite öğrencilerinin sıklıkla merak ettiği şeyler arasında öğretmenlerin ne kadar maaş aldığı konusu da önem taşımaktadır. Üniversite tercihi yapmak isteyenler ve öğretmen olmak isteyenler sık sık bu tarz soruları çevresine veya tanıdıklarına sormuştur. Bizler sizler için öğretmen maaşlarını araştırdık ve bulduğumuz sonuçları internet sitemize doğru bir kaynak oluşturması için eklemiş bulunuyoruz. Öğretmenlerin ne kadar maaş aldığını merak ediyorsanız bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Sınıf öğretmenleri ne kadar maaş alır? Rehber öğretmenleri ne kadar maaş alır işte tüm detayları bu sayfamızda sizlerle paylaşmak istiyoruz. Öncelikle meslek seçimi yaparken maaşından dolayı seçim yapmanızı tavsiye etmeyiz. Çünkü maaş gelip geçicidir, önemli olan sizin o işten zevk alabilmeniz ve gerçekten kişisel yeteneğinizin o yönde olduğunu hissetmenizdir. Eğitim ve öğretim hoşunuza gidiyorsa, eğitim konusunda yeni araştırmalar yapmak, öğrencilerinizin sorunlarını dinlemek istiyorsanız öğretmenlik mesleğini de başarılı bir şekilde icra edebilirsiniz demektir. Öğretmenlik mesleği zor, stresli meslekler arasında yer alan bir meslek dalıdır. Öğretmenlik mesleğinde yer almak isteyen kişileri de iki gruba ayırabilmemiz mümkündür. Birincisi özel etüt yerlerinde veya özel ders veren merkezlerde görev yapan öğretmenler diğeri ise devlette çalışan öğretmenlerdir. Özel etüt yerlerinde çalışan öğretmenler genel olarak devlette çalışan öğretmenlerden daha düşük maaş alırlar. Kimi öğretmenler asgari ücretin biraz üstünde dahi maaş alabilmektedir. Ancak bazı özel okullarda çalışan öğretmenler ise daha yüksek maaş imkanlarına sahip olabilmektedir fakat öğretmenlik mesleğinde en yüksek maaş alan özel sektörde 10.000 TL civarında maaş almaktadır diye düşünüyoruz.

Devlet Okullarında Çalışan Öğretmenler Ne Kadar Maaş Alıyor?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışan öğretmenler yeni işe başlayan birisi 2900 TL civarında maaşla işe başlamaktadır. Ayrıca ek ders alıyorsa onun ücreti dahil değildir. Ek ders ücretleri de yaklaşık 400-500 TL civarındaydı yanlış hatırlamıyorsak.

Öğretmenlik sisteminde de kademe ilerlemesi mevcuttur ve buna göre meslekte elde etmiş olduğunuz yıllık deneyim sonucunda maaşınız belli oranlarda artabilmektedir. Örneğin meslekte 25 yılını doldurmuş olan öğretmenlerin maaşı 3300 TL civarlarında olmaktadır. Ek derslerle birlikte 4000 TL civarına kadar ulaşabilmektedir.

Rehber Öğretmenleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Rehber öğretmenleri de ek ders ücreti alma hakkını kazanıyorlar.  Mesleğe yeni başlayan rehber öğretmenleri 2900 TL civarında maaş alıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: