Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Okul Müdürü Maaşı Ne Kadar , Okul Müdürü Ne Kadar Maaş Alır ?

Bilindiği üzere her kamu kurumunun olduğu gibi okullarında müdürü bulunmaktadır. Müdür demek en mesul fert demektir. Okul müdürü olabilmek için öğretmenin lüzumlu eğitimlere sahip olması gerekmekte olup sözlü imtihan ve mülakatlar ile müdür atamaları gerçekleştirilmektedir.

Okul müdürü görevi mesul olduğu okulun eğitim seviyesini artırmak, öğrencilere mesuliyet bilinci kazandırmak, mektep içi ve dışında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbir oluşturmak, okulun idari yapısından mesul olmaktır. Her ne kadar dışarıdan mektep müdürünün iş yapmadığı düşünülüyor olsa da mektep müdürü umumi olarak Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen toplantılara katılmakta ve okulun sorumlusu olduğu için yükümlükleri bulunan bir pozisyondur. Peki mektep müdürü maaşı ne kadar?

OKUL MÜDÜRÜ MAAŞI

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ki devlet okullarında vazife yapmakta olan mektep müdürü maaşı okulun ilkokul, ortaokul, idadi seviyesine, bulunduğu ile, okulun büyüklüğüne, müdürün vazife seviyesine göre değişiklik gösteriyor olsa da umumi olarak mektep müdürü maaşlarının 3 bin 200 – 3 bin 600 lira arasında olduğu görülmektedir.

Okul müdürü maaşı bulunduğu okula göre 100 – 300 lira arasında değişiklik gösterebilmektedir. Mesele en yüksek maaşı yatılı idadi ve kamu eğitim ve mesleki eğitim (tam gün, tam yıl) okullarında ki müdürler almakta olup bu müdürlerin maaşları 3 bin 800 liraya kadar çıkabilmektedir.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Tercüman Ne Kadar Maaş Alır ? başlıklı makalemizde mütercim maaşı, Tercüman ve tercüman maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: