Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Orgeneral Maaşları 2018

Ülkemiz son zamanlarda gerek yerli gerekse yabancı basında terör olayları ile gündeme gelmektedir. Şark bölgelerimizde patlak veren terör olayları ile beraber aka bir mücadele verilirken, askeri kuvvetlerimizin de ne kadar kuvvetli olduğu herkese gösterilmiş oldu. Bunun yanı dizi son üç ya da dört aylık süreçte askerlik vazifesinden istifa eden kişilerin sayısının fazla olması da oldukça dikkat çekicidir.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden istifa eden asker ve üst rütbeli komutanların sebep istifa ettikleri oldukça merak edilmektedir. İçerisinde bulunduğumuz kargaşalı ve bir o kadar da üzücü günlerde gerçekleşen bu radde istifa haberleri, birçok vatandaşımızı düşündürmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde hizmetlerine devam eden üst rütbeli komutanlardan olan orgenerallerle ilgili yaptığımız araştırmalarımızı haberimizde sizler için sunuyoruz. Orgeneraller, ülkemizde hem siyah kuvvetlinde hem de hava kuvvetlerinde vazife saha üst rütbeli komutanlarımızdandır. Orgenerallerin asıl görevleri siyah ve hava kuvvetlerinde ordu komutanlığı yapmaktır. Rütbe olarak baktığımızda korgeneral ve mareşal arasında kalan bir rütbede askeri vazifelerine devam etmektedirler. Orgenerallerin sahip oldukları bazı NATO Kodları bulunmaktadır. Bu milli birliklerdeki asker rütbesini anlatım etmektedir. Nato Koduna baktığımızda orgenerallere OF-9 kodu verilmektedir. Siyah kuvvetleri ve hava kuvvetlerimizde vazife yapan ve sayısız başarı elde eden orgenerallerin, deniz kuvvetlerinde denk oldukları rütbenin ismi ise oramiraldir. Oramirallerden tek farkları aldıkları eğitim ve rütbelerindeki ad farklılıklarıdır. Oramiraller deniz savaş okullarında eğitim aldıktan sonra donanma başında göreve başlarken orgeneraller siyah savaş okulunu bitirerek siyah kuvvetlerimizin başına geçmektedirler. Oldukça korunaklı yerlerde kalan ve seyehatlerinde de korunan orgenerallerin aldıkları ücretler de oldukça fazladır. Göreve yeni başlamış orgeneral maaşları 12 bin lira gibi bir ücretle karşımıza çıkmakta ve vazife alınan yere göre artış göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Tümamiral Maaşları 2016 başlıklı makalemizde 2016 maaşları, maaş ve maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: