Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Özel Harekat Polis Memuru ne kadar maaş alır

Emniyet Umumi Müdürlüğünün terörle mücadele, uyuşturucu ile mücüdale konusunda çalışmalarını sürdüren seçkin birliklerinden bir tanesi olan Polis Hususi Harekat kadrosu bilindiği üzere vatan geneli dağınık olarak yaygınlaştırılmaya çalışılmakta ve sayısının artırılmaya çaba edilmektedir.

Polis Hususi Harekat (PÖH) personelleri umumi olarak aka şehirlerde ya da Şark ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde çalışmakta olup burada Emniyet Umumi Müdürlüğü Hususi Harekat Daire Başkanlıklarının vermiş olduğu görevleri yerine getirmektedir. Peki PÖH maaşları ne kadar, 2018 yılı Polis Hususi Harekat maaşlarını açıklıyoruz.

POLİS ÖZEL HAREKAT PÖH MAAŞLARI NE KADAR?

Emniyet Umumi Müdürlüğü bünyesinde çalışmakta olan Polis Hususi Harekat personellerinin 2018 yılı maaşlarını açıklıyoruz. Gelen Ocak ayı zamlarından sonra ortalama olarak Polis Hususi Harekat PÖH personellerinin maaşları 4 bin 800 civarından başlayıp 6 bin liraya kadar yükseldiği görülmektedir. Tabi bu ücretlere tazminat, vazife bölgesi, vazife ücretleri de eklenerek maaşlar daha da yükselebilmektedir.

PÖH GÖREVLERİ NELERDİR?

Polis Hususi Harekat PÖH personelleri umumi olarak kent merkezlerinde bulunan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak çalışmakta olup terör ya da uyuşturucu gibi tehlikeli operasyonlarda görevlidir. Dahil güvenlikte çalışmakta olan PÖH personeller yer yer tekrar İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Hususi Harekat JÖH personelleri ile de birlikte vazife yürütmektedir.

Bir önceki yazımız olan Teknisyen ne kadar maaş alır başlıklı makalemizde teknisyen, Teknisyen maaşları 2018 ve teknisyenlerin maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: