Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Piyade Maaşları 2018

Ülkelerin bölünmez bütünlüğünü korumak ve gerek iç gerekse hariç saldırılara karşı ülkeleri savunmakla görevli olan askerlerimiz çok zor şartlarda eğitim almakta ve direnç kazanarak her hava şartında mücadele etmeyi öğrenmektedirler. Ülkemizi koruyan ve başarısını bütün dünyaya ispatlamış olan Türk Silahlı Kuvvetleti, düzeni sağlamak amacıyla ast ve üst rütbeli komutanlar tarafından aka bir titizlikle yönetim edilmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde birbirinden farklı rütbe ve de göreve sahip asker ve komutan bulunmaktadır. Bunlardan birisi de piyadelerdir. Piyadeler, Siyah Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı olarak askerlik görevini yapan en esas muharip asker sınıfıdır. Piyadeler herhangi bir iç karışıklı ya da savaş gibi durumlarda en ön sıralarda savaşan hatta ve hatta gerekirse hasım ile kıran kırana mücadele edecek askerlerden meydana gelmektedir. Vazife yerlerine bakacak olursak ülkemizin her noktasında bulunan askeri birliklerde timden tabura karar bağımsız kuruluşlar içerisinde askerlik vazifelerini yerine getirmekle görevlidirler. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde piyade olarak vazife saha kişileri anlayabilmek için yakalarında yer saha rütbe sembollerine bakmamız yeterli olacaktır. Piyadelerin yakasında yeşil bir zemin üzerinde çapraz tüfek sembolü bulunmaktadır ve bu sembol onların piyade olmasının göstergesidir. Piyadelerin kullandığı ve halen kullanmaya devam ettikleri birincil silahları ise piyade tüfekleridir. Savaş sırasında oldukça mühim görevleri olan piyadeler, ateş veya da manevra yaparak düşmana yakınlaşmak, hasım birliklerini tutsak almak ya da imha etmekle sorumludurlar. Piyade maaşlarına bakacak olursak kati bir şey söylemek olası değildir. Çünkü konuşlanılan birliğin bulunduğu konum alınan ücretlerde oldukça etkilidir. Şark bölgelerde alınan ücretler, garp illerimizde alınan ücretlere göre daha çok olurken ortalama olarak 3 bin lira gibi bir maaş piyadelere ücret olarak ödenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Polis Memuru Maaşları 2018 başlıklı makalemizde 2018 maaşları, maaş ve maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: