Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

PMYO Mezunu Polis ne kadar maaş alır ?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Emniyet Umumi Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile Polis İş Yüksek Okulu, Polis İş Eğitim Merkezi ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi kurumları aracılığı ile talebe yetiştirerek polis alımları gerçekleştirmektedir.

Buna göre mezuniyet farkları olduğu için en düşük maaşı Polis İş Yüksek Okulu PMYO mezunu polisler almaktadır. Peki 2018 yılı PMYO mezunu polis maaşları ne kadar? www.isinolsa.com ekibimize gelen yoğun dilek üzerine sizlere PMYO’dan yeni mezun olmuş polislerin maaşları hakkında bilgi vereceğiz.

PMYO POLİS MAAŞI NE KADAR?

Liseyi bitirdikten sonra Polis İş Yüksek Okulu PMYO’a girmiş ve eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra alan atanmış olan polis memurlarının maaşı ne kadar? Buna göre PMYO mezunu polis memurları 3 bin 500 ile 3 bin 900 lira aralığında maaş almaktadır. Bu tutar polis memurun atanmış olduğu bölgenin durumu, ailevi durumu ve çocuğunun olup olmama durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Yine Polis İş Yüksek Okulu PMYO’dan mezun olduktan sonra polis memurları açıktan ön lisans ya da lisans bölümlerini yazarak eğitimlerine devam edebilir. Eğitimlerini yükselten polis memurlarının maaşları yükselmekte bu sayede PMYO mezunu adaylarda POMEM’den mezun olan polis memurları ile denk bir şekilde maaş alabilmektedir. Bilindiği üzere ülkemizde açıköğretim üniversiteleri ile örgün öğretim üniversiteleri arasında hiçbir ayrım yoktur ve ayrımcılık yapılmamaktadır.

DİĞER MESLEK MAAŞLARI BURADA

Bir önceki yazımız olan Teknisyen Maaşları başlıklı makalemizde Teknisyen maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: