Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Polis Özel Harekat Ne Kadar Maaş Alır ? – Polis Özel Harekat Maaşları

Bildiğiniz gibi vatanın savunması için adli kolluk kuvvetleri arasında yer alan polis özel harekat timlerinde yer almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği meslek grupları arasında polis özel harekatlık görevi de yer almaktadır. Bildiğiniz gibi zaman zaman ülkemiz dış tehditlere maruz kalmaktadır. Bu nedenle vatan savunmasında görev alabilecek ve canla başla mücadele edebilecek polislerimiz ülkemiz için ellerinden gelen her şeyi yapmaktadırlar. Bu yazımızda polis özel harekat timlerinde yer almak isteyen kişilerin merak ettiğini varsayarak bu yazımızı sitemize eklemeye karar verdik. Bildiğiniz gibi devlet kurumlarında çalışmakta olan polis özel harekat timlerinin maaşları oldukça iyi durumdadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde her yıl belli tarihlerde mülakatla polis özel harekat timleri alınmaktadır.

Polis Özel Harekat Timleri Ne Kadar Maaş Almaktadır?

Polis özel harekat timleri mesleğe yeni başlayanlar 4800 TL civarında maaş almakta iken zamanla bu maaş 6000 Tl seviyelerine kadar çıkmaktadır.

Bu ücretlere ayrıca tazminat gibi çeşitli ek ödemeler de eklendiği zaman bu ücretlerde birtakım artışlar daha görülebilmektedir.

İl Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmakta olan PÖH personelleri genellikle terör ve uyuşturucu gibi çeşitli toplumsal düzeni bozucu olayları çözümlemek ve bunlara karşı operasyonlar yapmakla görevlidirler.

 

Bir önceki yazımız olan Ayniyat Saymanı Maaşları başlıklı makalemizde Ayniyat Saymanı, Ayniyat Saymanı Maaşı ve Ayniyat Saymanı Maaşı Ne Kadardır hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Comment

Add a Comment
  1. Merhaba admin bey bende polis olmak istiyorum bunun için gerekli olan şartlar nelerdir yazabilir misiniz lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: