Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Polis Özel Harekat ne kadar maaş alır

İçişleri Bakanlığı Emniyet Umumi Müdürlüğü bünyesinde çok sayıda personel bulunmaktadır. Buna göre Emniyet Umumi Müdürlüğünün ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için aralıklarla Polis Akademisi Başkanlığı ilanlar yayımlamakta ve polis öğrencisi alımlarına devam etmektedir.

Şu aralar Emniyet Umumi Müdürlüğü bilindiği üzere Polis Hususi Harekat PÖH sınıfında bulunan personel sayısını artırmak istiyor ve PÖH personelleri için bu yıl bir ilanın kamuoyuna durulması beklenmektedir. Peki Polis Hususi Harekat PÖH şark ile garp görevlerinde ne kadar maaş alıyor?

DOĞU ve BATI GÖREVİNE GÖRE MAAŞLAR

Polis Hususi Harekat PÖH personelleri vazife yaptığı bölgesine göre maaş almaktadır. Yani personeller şark illerinde garp illerine göre daha yüksek maaş almaktadır. Çünkü şark illerinde görevler daha sıkı ve daha zordur. Buna göre batı illerinde görev yapan Polis Hususi Harekat PÖH personelleri ortalama 4 bin 800 – 5 bin lira civarında maaş almaktadır.

Peki Polis Hususi Harekat PÖH personelleri şark illerinde ne kadar maaş almaktadır. şark illerinde ki maaşlar daha yüksektir. Öyle ki bu tutarlar 5 bin 250 – 6 bin liraya kadar yükselebilmektedir. Tabi maaş tutarlarına kıdem ve tazminatlar da tesir yapmaktadır. şark illerinde görevlerden ötürü daha çok maaş veriliyor.

Bir önceki yazımız olan Mübaşir ne kadar maaş alır başlıklı makalemizde Mübaşir, mübaşir görevleri ve mübaşirr maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: