Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Postacı – Posta Dağıtıcı Ne Kadar Maaş Alır 2018

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi bünyesinde bilindiği üzere binlerce postacı (dağıtıcı) kadrosunda personel istihdam etmektedir. Eski dönemlerde idadi mezunları dağıtıcı yani postacı kadroları için alımlarda müracaat edebilmekteydi ancak yeni alımlarda artık adayların önlisans mezunu olması gerektiği belirtildi.

Buna göre Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinin alım yaptığı postacı – dağıtıcı pozisyonuna adayın müracaat yapabilmesi için önlisans mezunu olması gerektiği gibi tekrar a2 ehliyeti ile b ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Peki önlisans mezunu postacı – dağıtıcı memuru ne kadar maaş alıyor? Postacı – dağıtıcı maaşları ne kadar 2017 yılında.

POSTACI MAAŞLARI

Buna göre Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi bünyesinde istihdam etmekte olan postacı (dağıtıcı) pozisyonunda ki personel ortalama 2 bin 500 – 3 bin lira civarı maaş almaktadır. Bu maaşlar personelin vazife hizmet süresine göre değişiklik göstermektedir.

Bilindiği gibi postacı (dağıtıcı) pozisyonlarında istihdam etmekte olan personeller gelen kargo veya kuryeleri PTT araçları, motorbisikletleri ile ya da yaya olarak dağıtmaktadır. Bu personellerde normal memurların mesai saatleri gibi çalışmakta olup yaya olarak name ve ağır olmayan gönderileri dağıtan personeller mesul oldukları mahallelerde dolaşmakta ve dağıtımlarını bu mahallelerde gerçekleştirmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çarşı ve Mahalle Bekçisi Ne Kadar Maaş Alır başlıklı makalemizde bekçi görevi, bekçi görevleri ve bekçi maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: