Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Psikolog Ne Kadar Maaş Alır 2018

Ülkemizde de giderek yaygınlaşan meslekler arasında yer almakta olan psikologların değeri gün geçtikçe artıyor. Bilindiği gibi üniversitelerin psikoloji ile alakalı dallarından mezun olan adaylar psikolog olmaktadır. Halk Personeli Seçme Sınavına girerek yüksek puan saha psikologlar kamuda istihdam ederken KPSS’den yeterli puanı alamayanlar ise hususi sektörde istihdam etmektedir.

Peki kamuda ve hususi sektörde istihdam etmekte olan psikologların maaşları ne kadar? Psikolog maaşları 2017 yılında ne kadar oldu?

PSİKOLOG MAAŞI

Buna göre halk kuruluş ve kuruluşlarında istihdam etmekte olan psikologlar umumi olarak en düşük 2 bin 500 – 3 bin 500 civarı maaş aldığı bilinmektedir. Çalışılan kurumlara göre psikologların maaşlarında değişiklik olabilir.

Özel sektörde ise diğer psikologların kliniklerinde vazife yapmakta olan psikologların maaşları 2 bin liradan başlamakta ve 4 bin lira civarına kadar yükseltmektedir.

KLİNİK AÇMA İMKANI

Psikolog mesleğine sahip olan adayların halk ve hususi sektörde istihdam edebilme şansı olduğu gibi tekrar açacakları klinikler de kendilerini kanıtlamaları ile psikolojik tedavi görmek isteyen adayları tedavi edebilir ve seans başı ücret alabilir. Seans başı psikologlar 50 – 100 – 200… vb. gibi ücretler alarak kendi açacakları klinik sayesinde daha çok ücret kazanabilirler. Tabi bunun için psikoloğun kendini tanıtması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Gıda Mühendisi Ne Kadar Maaş Alır başlıklı makalemizde gıda mühendisi bakanlık maaşı, gıda mühendisi kamu kurumu maaşı ve gıda mühendisi maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: