Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Psikologlar Ne Kadar Maaş Alıyor? – Psikolog Maaşları

Sağlık sektöründe çalışmakta olan kişiler arasında şüphesiz ki psikologlar da yer almaktadır. Özellikle eşit ağırlık veya türkçe matematik bölümü için sınavlara hazırlanan öğrencilerin akıllarında elbette psikologların aldığı maaşın ne kadar olduğu sorusu sık sık vardır diye düşündük ve bizler de internet sitemize hem devlette çalışan psikologların hem de özel sektörde kendi işini kurmuş olan kişilerin aldıkları maaşları sizler için sitemize ekledik. Psikologların çalışma temposu oldukça yoğundur. Aslında günümüzde psikologlara sadece ayırt etme gücünden yoksun olan kişilerin gittiği gibi bir izlenim bulunmaktadır fakat bu kesinlikle doğru değildir. Çünkü psikologlar sadece bu tarz rahatsızlıkları olan bireyleri tedavi etmezler. Günlük hayatımızda yaşadığımız bir sorundan dolayı, örneğin sevgilimizden ayrıldığımızda dahi psikologlar bize destek olabilmektedir. Psikologların verdiği eğitimler arasında bireyin kendini daha iyi tanıması, bireyin çevre ile iletişimi, bireyin diğer insanlarla iletişim kurması, özgüven ve daha pek çok konu mevcuttur. Özellikle kendi işini kurmuş olan psikologlar mesleğinde başarılı bir psikolog oldukları zaman gerçekten güzel ücretler kazanabilmektedir. Bu psikologların sizi tercih etmesiyle doğru orantılıdır. Çünkü özel bir işyeri olan psikologların tanınmışlığı, mesleğinde başarılı olması ve reklamı tamamen kendilerine bağlıdır. Bir birey kendisini nasıl daha iyi yetiştirirse o zaman çok daha iyi yerlere gelir. Günümüzde pek çok psikoloji merkezi bulunmaktadır. Ayrıca devlet tarafından KPSS ile alınan psikologlar da bulunmaktadır. İsterseniz bu kişilerin aldığı maaşa biraz göz atalım.

Devlette Çalışan Psikologlar Ne Kadar Maaş Alır?

2018 yılında zamlı psikolog maaşları yeni işe başlayan birisi için 2500 TL civarında olmaktadır. Kamu kurumlarında şuanda psikologların aldığı en yüksek maaş 4500 TL civarında bulunmaktadır.

Rehabilitasyon Merkezlerinde Çalışan Psikologlar Ne Kadar Maaş Alıyor?

Rehabilitasyon merkezlerinde çalışan psikologlar 1300 TL’den başlayarak 5.000 TL civarına kadar maaş alabilmektedirler. Bu kişinin yaşı, eğitimi, deneyimi gibi konularla artış göstermektedir.

Devlet Hastahanelerinde Çalışmakta Olan Psikologlar Ne Kadar Maaş Alır?

Devlet hastahanelerinin psikoloji bölümlerinde çalışmakta olan psikologlar yaklaşık olarak 4000 – 6000 TL arasında maaş hakkı kazanmaktadırlar.

Özel Okullarda Çalışan Psikologlar Ne Kadar Maaş Alır?

Özel eğitim kurumlarında yani özel okullarda çalışan psikologlar 2000 TL ile 4000 TL arasında değişen miktarlarda maaş alabilmektedirler.

Özel Kliniklerde Çalışan Psikologlar Ne Kadar Maaş Alır?

Kendi özel kliniği bulunan psikologlar ücret tarifesini de kendisi belirlemektedir. Yani seans başı ortalama olarak 150 TL ile 300 TL arasında değişen miktarlarda fiyatlarla hizmet verebilmektedir. Ayrıca grup terapileri adı altında yapılan birtakım terapi hizmetleri de bulunmaktadır. Bunların fiyatları daha düşük olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: