Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

PTT Dağıtıcı Ne Kadar Maaş Alır

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere aleni pozisyonlar için dağıtıcı pozisyonu alımı yapmaya devam ediyor. En fazla merak edilen konulardan bir tanesi olan dağıtıcı pozisyonunu ele alıyoruz. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi bünyesinde istihdam eden dağıtıcı personelleri ne kadar maaş alıyor?

Dağıtıcı pozisyonlarının çalışma süresi nedir? Günün hangi saatlerinde çalışır ve dağıtıcı pozisyonlarının görevleri nedir? Şayet PTT bünyesinde dağıtıcı pozisyonunda vazife yapmak isterseniz bu bilgileri bilmeniz faydalı olacaktır.

DAĞITICI MAAŞI

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi bünyesinde istihdam etmekte olan dağıtıcı pozisyonlarında ki personeller ortalama 2 bin 800 lira civarı maaş almaktadır. Bu alınan maaşa aş ücretleri vs. dahildir. Şayet PTT’de dağıtıcı olarak vazife yaparsanız 2 bin 800 lira maaş alırsınız ve hizmet süresine göre bu maaş artabilir.

DAĞITICI MESAİ SAATLERİ VE GÖREVLERİ

Dağıtıcı personelleri normal memurların çalışma süreleri zarflarında çalışmaktadır ancak şubelere göre değişiklik gösterebilir. Genelleme yapacak olursak dağıtıcı personelleri sabah 08.00 – 08.30 surlarında mesaiye başlar ve 17.30 – 18.30’a kadar çalışmasına devam etmektedir. Bazı şehirlerde dağıtıcı personelleri hafta içi istihdam ettiği gibi tekrar hafta sonu cumartesi günü de çalışabilmektedir.

Dağıtıcı personelleri otomobil ve motorsiklet ehliyetine sahip olması gerekmekte olup PTT’nin kendilerine tahsis etmiş olduğu vasıta veya motorsiklet ile lüzumlu dağıtma işlemlerini yapması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Komiser Yardımcısı Ne Kadar Maaş Alır 2018 başlıklı makalemizde komiser yardımcısı ve Komiser Yardımcısı Maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: