Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

PTT Dağıtıcıları ne kadar maaş alır

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT bünyesinde Türkiye geneli 15 bin – 20 bin civarında dağıtıcı personeli vazife yapmakta olup yeni memur alımlarında dağıtıcı pozisyonu için de çokça kadro ayrılmaktadır.

Dağıtıcı pozisyonuna yoğun rağbet görüldüğü için pek fazla namzet ikinci bir üniversite okuyarak PTT’nin dağıtıcı pozisyonuna başvuru etmek istemektedir. Peki dağıtıcı 2018 yılı maaşı ne kadar oldu, dağıtıcı mesai saatleri çalışması süresi ve görevleri nelerdir? İşin Olsa ekibi olarak PTT dağıtıcı memuru maaşı ve öbür detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

PTT DAĞITICI 2018 MAAŞI NE KADAR?

2018 yılına girilmesi ile bütün kadrolu ve sözleşmeli personellerin maaşlarına zam yapıldı. Yeni zamlar ile birlikte Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT bünyesinde vazife yapan dağıtıcı personellerin 2018 yılı maaşı 3 bin lira civarına kadar yükseldi. Peki dağıtıcı personellerinin çalışma süresi ile görevleri nelerdir?

MESAİ SAATİ ve GÖREVLERİ NEDİR?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT bünyesinde vazife yapan dağıtıcı personellerin yaya, motorsiklet ya da vasıta ile kent içinde posta, kurye dağıtımı gerçekleştirmekte olup umumi olarak mesai saatleri 08.00, 08.30’dan başlayarak 17.30, 18.30’a kadar değişmektedir. Mesai saatleri şubelere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Polis Özel Harekat ne kadar maaş alır başlıklı makalemizde doğu pöh maaşı, PÖH ve pöh maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: