Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

PTT Personel Maaşları

PTT personel pozisyonları, genellikle insanlar tarafından postane olarak bilinir ve bugün yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. İnsanlara biraz para harcamak için sıkıcı işlerde çalıştıklarını düşünüyorsanız, PTT çalışanının oturup yüksek maaş kazanarak çalıştığını söyleyebiliriz. Meslek kesinlikle herkesin kolayca yapabileceği işler arasındadır ve bilgi işleme, yardımcı uzman gibi birçok alternatif vardır.

Bir PTT çalışanı olmak için yapmanız gereken, 65 puan üzerinde Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) almaktır. 50 kişi işe alım başvurusunda bulunursa, örneğin 10 kişilik işe alma şartı, işe alım üstten alta doğru gerçekleşir. Yazılı sınav ve görüşme süreci, satın alımlar sırasında işe alınacak personel için yapılır. Burada ayrıntılara verilen önem, başvuranın bilgi ve tecrübesidir.

Evet, burada bir PTT çalışanı olma koşulları diğer kurumlarda olduğu gibi yaygındır, ancak PTT personeli maaşlarına geldiğinde ne kadar maaş alır? Sorunun cevabını almanız gerekirse size gelebilir. Bunu şöyle belirtebiliriz.

PTT son zamanlarda hem kargo operasyonları hem de kargo işlemleri durumunda şube sayısını artırmak için bir girişim başlattı. PTT çalışanı yeni bir işe başladığında, ele alınacak olan miktar 2.400 kadardır, ancak bu sayı onun geçmişine göre değişebilir. PTT’de ve birçok kurumda farklı maaş uygulamaları bulunmaktadır.

Birinci Dereceden Lise veya Ortaokul Derecesi Dağıtımcı Ek Ödeme 759,39 Net Maaş 2,311.20

Bir önceki yazımız olan Antrenör Maaşları başlıklı makalemizde Antrenör Maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: