Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Sağlık Bakanlığı Memur Maaşları

Sağlık bakanlığında görevli memurlar aslında hastanelerde çalışan diğer çalışma ortamlarında veya sağlık ocaklarında daha rahat çalışıyorlar.

Sağlık bakanlığı söz konusu olduğunda, ilk hastaneler veya bağlı kuruluşlar akla geliyor ancak sağlık bakanlığının kendi bakanlığında yaptığı bir personel var ve burada çalışanlar kesinlikle çok şanslı.

Ancak şanslı kısım maaş noktasında değil Hastane sağlık merkezlerinde ve bunların Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren büyük kurumlarında döner sermaye adı verilen uygulamalar vardır ve bu döner sermaye aylıklarına ek olarak maaşlarına yansır. Burada çalışan bir çalışan üç yüz dört yüz kilo ek bir aylık maaş alır.

Aslında, çalışma koşulları diğer kurumlardaki koşullarla aynıdır. Sabah başlama saati sabah 8:00, akşam saat 17:00. Hafta sonlarında, özel günler, dini günler ve resmi günler haricindeki tatilleri içeren kesintisiz izinler vardır. Aynı zamanda, herhangi bir sağlık bakanlığı hastanelerine giderken ayrıcalıklara sahiptir ve bu ayrıcalıkları kendilerinin veya yakınlarının tedavisinde kullanabilirler.

Ciddi olmak düşünülen bir kamu hizmeti tercih edilirse Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir memur olmanız en iyisidir. Sağlık bakanlığı çalışan bir subayın aldığı ücret aşağıda belirtilmiştir. Birinci Dereceden

Sağlık Memuru Maaş Sekreteri Ek Ödeme 450.27 Net Maaş 3.400.60

Bir önceki yazımız olan Adalet Bakanlığı Maaşları başlıklı makalemizde Adalet Bakanlığı Maaşları 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: