Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Sağlık Teknikeri Ne Kadar Maaş Alır ?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam etmekte olan binlerce sağlık teknikeri personeli bulunmaktadır. Sıhhat teknikeri olabilmek için adayların üniversitelerin iki yıllık önlisans sıhhat bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Üniversitelerin önlisans diyaliz, radyoloji, ilk ve acil yardım, patoloji vb. gibi bölümleri bitirdikten sonra Halk Personeli Seçme Sınavına girerek yeterli puan saha adaylar Sıhhat Bakanlığı bünyesinde sıhhat teknikeri olarak vazife yapmaktadır. Peki Sıhhat Bakanlığı bünyesinde istihdam etmekte olan sağlık teknikerleri ne kadar maaş almaktadır?

KAMU SAĞLIK TEKNİKER MAAŞI

Kamu Personeli Seçme Sınavından elde ettiği puan ile atanan sıhhat teknikerleri 2 bin 800 liradan başlayan ücret almaktadır. Bu maaş personelin istihdam ettiği hastane, vazife yeri ve hizmet süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Aka kent hastanelerinde vazife yapan ve terör olaylarının sürdüğü yerlerde vazife yapmakta olan sıhhat teknikerleri daha yüksek maaş almaktadır.

Sağlık teknikerleri normal memur maaşlarına yapılan zam oranları dahilinde maaş almaktadır. Umumi olarak yılda iki kez %3’lük olarak yapılan zamlar sıhhat teknikeri maaşına da yansımaktadır. Adayın sıhhat teknikeri olarak vazife yapabilmesi için üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden mezun olması ve halk kurumların da ya da hususi sektör de kendi dalları ile ilgili meslekte çalışıyor olması gerekmektedir.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Yazılım Mühendisi Ne Kadar Maaş Alır ? başlıklı makalemizde Yazılım mühendisi, yazılım mühendisi 2017 maaş ve yazılım mühendisi maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: