Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Spor Bakanlığı 60 Yaş Sınırı ile Memur Alıyor! Diğer Kurumlarda Yaş Sınırını Esnetecek Mi?

Ülkemizde halk kurumlarının yayımlamış olduğu memur alımı ilanlarında adaylar bazı konulara değinerek mağduriyet yaşadıklarını dile getirmektedir. Buna göre en fazla mağduriyet yaşanan konulardan bir tanesi şüphesiz ki ıslak sorunudur.

Bazı halk kurumları 28 yaşını doldurmamış olmak, bazı halk kurumları 27 yaşını doldurmamış olmak ve bazı halk kurumları masa başı memur alımlarında 30 ya da 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aramaktadır. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından dün 3 bin 220 memur ilanı yayımlandı ve ıslak şartı dikkatlerden kaçmadı.

60 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAMAK ŞARTI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından spor personeli alımı ilanında adayların 60 yaşından aka olmamak şartına sahip olması gerekmekte olduğu belirtildi. Yani pek fazla kurumun ilanı 30 yaşını ya da 35 yaşını doldurmamış olmak şartı ararken Gençlik ve Spor Bakanlığı 60 yaşını doldurmamış olmak şartını aradığını duyurdu.

Peki öbür halk kurumları da ıslak şartlarını yükseltecek mi? Buna göre Gençlik ve Spor Bakanlığının yayımlamış olduğu bu ilanda yer saha 60 ıslak şartı ile bundan sonraki yayımlanacak olan ilanlarda da değişiklik yapılmasına yarayabilir. Adaylar bilhassa Emniyet Umumi Müdürlüğü, Jandarma Umumi Komutanlığı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT’nin yayımlamış olduğu ilanlardaki ıslak şartının esnetilmesini talep etmektedir.

RESMİ İLAN BU HABERDEDİR

Bir önceki yazımız olan Subay Maaşları 2018 ! Rütbelere Göre Subaylar Ne Kadar Maaş Alır başlıklı makalemizde rütbelere göre subay maaşı, subay maaşı ve Subay Maaşları 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme