Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Subay Maaşları 2018 ! Rütbelere Göre Subaylar Ne Kadar Maaş Alır

Ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Siyah Kuvvetleri ve Jandarma Umumi Komutanlığı bünyesinde subaylar istihdam etmekte ve yeni zabit alımları yapılmaktadır. Subaylarda da normal askeri personellerde olduğu gibi şark görevleri bulunmaktadır.

Peki ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan güç komutanlıklarında istihdam etmekte olan subaylar ne kadar maaş alıyor? 2017 yılında zabit maaşları ne kadar oldu? Rütbelere göre zabit maaşları belli mi?

SUBAY MAAŞLARI

Subay maaşları rütbelere göre değişiklik göstermektedir. Mesele üniversiteye bitirip uzun devre asteğmen olmak için başvuru eden ve bir yıl boyunca asteğmen olarak vazife yapan personeller 3 bin 800 lira civarı maaş alabilmektedir. Asteğmen rütbesinin bir üstü olan teğmen rütbesinden itibaren maaşlar 4 bin lira üzerine çıkmaktadır. Bu rakamı üsteğmen 4 bin 300 yüzbaşı 4 bin 500 binbaşı 4 bin 700, yarbay 5 bin 600, albay 6 bin 400 lira olarak takip etmektedir.

Yukarıda rütbelere göre subayların maaşları belirtilmiştir. Ancak bunlar ortalama maaşlardır ve personelin aldığı net maaşta değişiklikler olabilir. Vazife yeri, aile durumu, çocuk sahibi olup olmama durumu, eşinin çalışıp çalışmıyor olma durumu, vazife yaptığı komutanlıklar gibi detaylar subayın aldığı maaşta değişikliğe neden olabilir. Umumi olarak bakıldığında subayların 4 bin lira ile 6 bin 500 liraya kadar maaş alabildiği görülmektedir. Albay’dan daha faik rütbeler daha yüksek maaşlar almaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2018 Yılı Muhasebeci Maaşları başlıklı makalemizde 2018 Yılı Muhasebeci, 2018 Yılı Muhasebeci Maaşları ve muhasebeci maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: