Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Subay Maaşları 2018

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri Siyah Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Jandarma Umumi Komutanlığı ile Kıyı Güvenlik Komutanlığı bünyesinde binlerce subay vazife yapmaktadır.

Subaylar görevleri yönetmekte olup kimisi operasyon merkezinden görevleri askeri personellerin yönlendirirken bazen subaylar görevlere bizzat katılarak icraat göstermektedir. Peki 2018 yılı zabit maaşları ne kadar olu, rütbelere göre 2018 yılı zabit maaşları ne kadar? İşin Olsa ekibi olarak zabit maaşlarını sizlerle paylaşıyoruz.

RÜTBELERE GÖRE 2018 SUBAY MAAŞLARI

Subay olabilmek için adayların üniversite mezunu olması gerekmekte olup uzun devre askerlik yapan kişiler asteğmen rütbesinde başlamaktadır. Umumi olarak asteğmenlerin 4 bin – 4 bin 200 lira civarında maaş aldığı bilinmekte olup üsteğmen 4 bin 600 yüzbaşı 4 bin 800 binbaşı 5 bin 000, yarbay 5 bin 900, albay 6 bin 700 lira olarak takip etmektedir. (Tazminat ücretleri net olarak bilinmediği için subayarın maaşları bu verilen tutarlardan daha yüksek olabilmektedir)

Yukarıda rütbelere göre subayların maaşları verilmiştir. Net olarak maaşlar verilmiş olup bu maaşlara tazminat, vazife yeri, vazife sayısı, vazife yapılan şehir, subayın ailesi, okuyan çocuğunun olup olmama durumu, kıdem durumu gibi pek fazla etken maaşların artmasına muavin olmaktadır. Bu yüzden subaylar ve rütbelere arasında da maaş değişiklikleri meydana gelebilmektedir.

DİĞER MESLEKLERİN MAAŞLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Bir önceki yazımız olan Astsubay Maaşları Ne Kadar ? başlıklı makalemizde Astsubay, Astsubay Maaşları ve maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: