Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Subay Ne Kadar Maaş Alır ?

Ülkemizde askerlik mesleğine ilgi bir hayli artmaktadır. Türkiye’de itibarı en yüksek meslekler arasında subay olmak da gelmektedir. İnternette yaptığımız bir araştırma sonucunda üniversitelerde yapılan çalışmalar neticesinde Türkiye’de itibarı en yüksek meslekler belirlenmiştir. Bunlar arasında subayın da yer aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu yazımızda itibarı bu denli yüksek olan bir mesleğin aldığı maaşı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bundan önce subayın görevlerinden sizlere biraz bahsetmek istemekteyiz. Subay, bildiğiniz gibi askeri kurumlarda çalışmakta olan askeri personellerdir. TSK bünyesinde çalışmakta olan subayın görev süresi 6 yıl olarak belirtilmektedir. (normal görev süresi) Genellikle yabancı filmleri izleyen arkadaşlar bilecektir ki filmlerde en çok rastladığımız rütbelerden birisi olarak karşımıza subay çıkmaktadır. Meslekte 3. yılını doldurmuş olanlar 4. yılda kıdemli yüzbaşı olarak görev almaya devam ederler. Yani bir nevi rütbe ilerleme sistemi durmaz ve askerlik görevi sürdükçe rütbesi ilerler.

Subay Ne Kadar Maaş Alır ? – Subay Maaşları

Yukarıda subayın yaptığı görevler ile ilgili birtakım bilgileri sizlere sunmuştuk. Bu yazımızın asıl amacı olan subayın alacağı maaşın ne kadar olduğu konusudur. Bildiğiniz gibi maaşlar her takvim yılının Ocak ayında ve yılın orta ayında çeşitli zamlarla karşılaşır. Zamlı subay maaşlarının ne kadar olduğuna hep birlikte göz atalım. Bildiğiniz gibi askeri kurumlara personel alımı 15 Temmuz’dan sonra tamamen değişmiştir. Buna göre Askeri Harp Okulları’nın kapatılmasıyla askeri personel alım şekli de değişmiştir. Bu görev Milli Savunma Bakanlığı’na verilmiştir.

Yeni Mezun Olmuş Teğmen Ne Kadar Maaş Alır ?

Bu yazımızda rütbe rütbe askeri personellerin aldıkları maaşlardan bahsetmek istiyoruz. Bunun için öncelikle teğmenin aldığı maaşlardan sizlere bahsetmek isteriz. Yeni mezun olmuş bir teğmen 4500 TL civarında maaşa hak kazanabilmektedir.

Doğu’da Görev Yapan Subay Maaşları Ne Kadar ?

Doğu bölgelerimizde görev yapan subayların alacağı maaş genellikle 6200 TL civarında olmaktadır.

Asteğmen Ne Kadar Maaş Alır ?

Asteğmenler 3700 TL’nin üstünde maaş almaktadırlar.

Doğuda Görev Yapan Asteğmen Ne Kadar Maaş Alır ?

Doğu’da görev yapan asteğmen 5500 TL civarında maaşa hak kazanabilmektedir.

Subay Maaşları Ne Zaman Yatar ?

Bildiğiniz gibi kamu kurumlarında çalışanların maaşı ayın 15’inde yatmaktadır. Bu durumda subayların alacağı maaşlar da 15’inde yatmaktadır. 15’inin tatil gününe rastlaması durumunda bir önceki haftanın son günü veya haftanın başlangıç gününde maaşlar yatabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: