Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Taksici Ne Kadar Maaş Alır

Ülkemizde her şehirde taksi bulunmaktadır. Taksilerin plakaları satın alınmakta ve taksiler ilgili duraklara yerleştikten sonra alıcı bulmaya çalışmaktadır. Taksi plakası saha kişilerin bir bölümü kendi taksilerini sürdüğü gibi tekrar bazı plaka sahipleri şoför tutmaktadır.

2017 yılında taksici maaşları ne kadar oldu? Bilindiği üzere şehirlere göre alıcı oranı değiştiği için taksici şoförlerinin aldığı maaşlar değişiklik göstermetedir. 2017 yılı taksici maaşları ne kadar.

TAKSİCİ MAAŞLARI

Taksici maaşları umumi olarak ortaklık ile yürümektedir. Yani taksi plakası sahipleri şoförlerine yüzdelik bir ortaklık sunarak şoför tutmaktadır. Umumi olarak bakıldığında ise taksi plakası sahipleri şoförlere yüzde 40 – yüzde 50 arası ücret verdiği görülmmektedir. Şayet taksi o ay 5 bin TL kazandıysa bu paranın 2 bin TL ile 2 bin 500 TL arası taksi şoförüne kalmaktadır.

Tabi şoförü maaşlı olarak tutan bazı plaka sahipleri de bulunmaktadır. Her ne kadar az da olsa bu kişiler ise asgari ücretten başlayan ücret vermektedir. Bilhassa nüfusu ufak olan pek fazla şehirde taksi plakası sahipleri asgari ücret bin 404 TL ücret vererek taksi şoförü tutmaktadır. Aka şehirlerde ise alıcı daha fazla olduğu için taksi şoförü umumi olarak yollara çıkmakta ve alıcı aramaktadır. Şoförün daha fazla alıcı bulması için taksi plakası sahipleri yüzde 40 – yüzde 50 ortaklık ile taksi şoförü tutabilmektedir.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Belediye Temizlik Görevlileri Ne Kadar Maaş Alır? başlıklı makalemizde belediye temizlik görevlisi ve çöpçü maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: