Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Taşeron İşçiler Ne Kadar Maaş Alır ? – Taşeron İşçi Maaşları

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz mesleklerden birisi olan taşeron işçilerin aldığı maaşlara değinmeden önce taşeron işçiler ile ilgili basında yer alan gündemi biraz özetleyelim istiyoruz. Bildiğiniz gibi taşeron işçilerin kadroya alınıp alınmayacağı sorunu gündemin bir numaralı konuları arasında yer almaktadır. Taşeron işçilerin kadro beklentisi devam etmektedir. Taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili çeşitli yasal düzenlemeler yapılmaktadır. İlerleyen günlerde taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili yapılacak bu düzenlemelerin işçilerin menfaatine olacağını düşünmekteyiz.

Bu yazımızda 2018 yılı itibariyle taşeron işçilerin ne kadar maaş aldığını belirtmek istiyoruz. Taşeron işçiler bildiğiniz gibi özel sektörde çalışmaktadırlar ancak özel sektörde çalışmakta olan taşeron işçilerin çalışma yaptığı şirket ile kamu kurumları arasında yapılan ihale sonucunda kamu kurumlarında fiilen çalışmakla yükümlü olan kişilere taşeron işçi denilmektedir. Taşeron işçilerin en büyük beklentisi kendilerinin kamu kadrosuna alınması yani kamu kadrolarında çalışma isteğidir.

Taşeron İşçiler Ne Kadar Maaş Alır ? – 2018 Taşeron İşçi Maaşları 

2018 yılı itibariyle taşeron işçilerin alacağı maaşlar toplu iş sözleşmelerine göre belirlenecektir. 2017 yılının Aralık ayında bildiğiniz gibi yaklaşık olarak 600.000 taşeron işçinin kadroya alınması ile ilgili Resmi Gazete’de bir düzenleme yayınlanmıştı ve buna göre resmi olarak taşeron işçilerin kadroya alınmasının yolu açılmıştı. Taşeron işçilerin alacağı maaşlar kadroya geçmesi durumunda herhangi bir değişikliğe uğramayacaktır. Ancak şunu da belirtmemiz gerekir ki ilave ikramiyenin önü açılmış olacak ve yaklaşık olarak maaşlarının 2 aylık ücret kısmına denk gelen bedel kadar ek olarak ilave maaş alabilecekler.

Taşeron maaşlarına genel olarak baktığımızda ise 2800 TL ile 3500 TL arasında maaş alabilmektedirler. Ancak şunu da belirtmemiz gerekir ki daha önce hangi kurumda çalışıyorsanız kadroya alındığınızda herhangi bir maaş değişikliği olmayacaktır. Anladığım kadarıyla sadece devlet güvencesiyle çalışıyor olacaksınız ancak bunun pek çok olumlu durumu mevcuttur. Örneğin pek çok özlük haklarından yararlanabileceksiniz. Bu konuyu çok fazla detaylı olarak araştıramadım. Bu konuda yanlış bir bilgim var ise lütfen aşağıdan yorumlarınızda belirtiniz, düzeltmeyi sağlayalım, çünkü internette bu konuyla ilgili çok fazla bilgi yok.

Bir önceki yazımız olan Polis Maaşları başlıklı makalemizde Polis Maaş Artışı, Polis Maaşı Başlangıç ve Polis Maaşları Artacak Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: