Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Tekniker ne kadar maaş alır

Türkiye’nin dört bir yanında bulunmakta olan hususi sektör ile halk kurumları kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere fazla sayıda tekniker personeli çalıştırmaktadır. Tekniker olabilmek için adayların liselerin her hangi birisinden mezun olması ve ardından üniversitelerin iş ile alakalı Iş Yüksek Okulu bölümlerinden bir tanesini bitirmiş olması gerekmektedir.

Peki Iş Yüksek Okulların ön lisans iş bölümlerinden bir tanesini bitirdikten sonra tekniker olarak işe başlayan kişiler ne kadar maaş alıyor? İşin Olsa ekibi olarak tekniker personellerinin halk kurumlarında ve hususi sektör firmalarında aldığı maaşları sizlere belirtiyoruz. Bu haberimiz aracılığı ile tekniker maaşları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

TEKNİKER MAAŞLARI NE KADAR?

Teknikerlerin 2018 yılı maaşları ne kadar, teknikerler aylık ne kadar maaş alıyor? Bu sorularının yanıtı elbette pesonelin çalıştığı kuruma ve statüsüne göre değişmektedir. Ancak biz sizlere bir ortalama vereceğiz. Kamu kurumları için tekniker personelleri ortalama 2 bin 800, 2 bin 900 liradan başlayan maaşlar ile vazife yapmaktadır.

Peki hususi sektör firmalarının her hangi birisinde istihdam etmekte olan teknikerler ne kadar maaş alıyor? Hususi sektör firmalarının bazıları teknikerlere elbette asgari ücret olan bin 600 lira maaş veriyor ancak umumi olarak Türkiye geneli verilen maaş 2 bin lira olarak bilinmekte olup bu tutar teknikerin kendisini geliştirmesine bağlı olarak 3 bin liraya kadar yükselebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Belediye Başkanı ne kadar maaş alır başlıklı makalemizde belediye, belediye başkanı ve belediye başkanı maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: