Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Teknisyen ne kadar maaş alır

Ülkemizin dört bir yanında faaliyetlerini sürdürmekte olan halk kurumları ve hususi sektör firmalarında on bilerce teknisyen personeli bulunmaktadır. Teknisyen olabilmek için adayların iş liselerini bitirmeleri gerekmektedir. Halk arasında teknisyenler’in ön lisans mezunu olduğu düşünülüyor ama teknisyenler iş lisesi çıkışlı adaylara denilmektedir.

Her hangi bir iş lisesinin (anadolu ya da mesleki) bölümleri bitiren teknisyen personelleri Halk Personeli Seçme Sınavına girerek halk kurumlarına atanmaya çalışmakta ya da hususi sektör firmalarına girmektedir. Peki 2018 yılı teknisyen maaşlar ne kadar, teknisyenler 2018 yılında aylık ne kadar maaş alıyor? 

TEKNİSYEN MAAŞLARI NE KADAR?

Teknisyenler çalıştıkları halk ve hususi sektör kurumuna göre maaş almakta olup sizlere ortalama maaşlarını paylaşıyoruz. Buna göre kamu kurumları için teknisyenler ortalama 2 bin 700 lira civarında maaş almaktadır. Tabi bu maaş aile durumları, vazife yapılan kurum, bulunduğu il ve kıdeme göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama 2 bin 700 liradan maaşların alındığı görülmektedir.

Peki hususi sektör firmalarında teknisyenler ne kadar maaş alıyor? Özel sektör firmaları için teknisyenlerin bazılarının asgari ücret bin 600 liradan vazife yaptığı öğrenildi. Ancak kendisini geliştiren teknisyenlerin pek çoğu 2 bin 500 liradan başlayan ve 3 bin liradan dahi daha çok maaş alabildiği görülmektedir.

Son Güncelleme: 18.01.2018 20:00

Bir önceki yazımız olan Polis Memuru ne kadar maaş alır başlıklı makalemizde Polis Memuru maaşları 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: