Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Tercüman Ne Kadar Maaş Alır ?

Özel sektör de ve halk kurumlarında farklı diller bilerek vazife yapmakta olan çok sayıda tercüman bulunmaktadır. Tercümanlar çalıştığı kuruluşa göre ve bildiği dil sayısına göre maaş almaktadır. Peki yapılan zamlar ile beraber 2017 yılında tercüman maaşları ne kadar oldu?

Tercüman maaşları tercümanın çalıştığı kuruluşa göre değiştii gibi tercümanın bildiği dile ve dil sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Tercümanların umumi olarak hususi sektörde de iyi kazanabildiği görülmektedir.

DİLLERE GÖRE TERCÜMAN MAAŞLARI

İngilizce artık memleket insanımız için neredeyse ana dil olmuş durumda. Bu sebepten ötürü İngilizce bilen tercümanlara çok fazla maaş verilmemektedir. Hususi sektör de 2 – 3 bin lira maaş aldığı gibi halk da da ortalama maaşlar o kadardır.

Rusça, Fransızca, Almanca, Arapça, İtalyanca, İspanyolca vb. gibi dilleri bilen şahıs sayısı daha az olduğu için bu çeşit tercümanların maaşları 4 – 5 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Tabi halk kurumlarında umumi olarak tekrar maaşlar 2 – 3 bin lira civarında değişiklik göstermektedir.

Kamu kurumlarında memur olarak göre yapmakta olan tercüman, mütercim personelleri 3 bin liraya kadar maaş almaktadır. Ama Bakanlıklarda ya da Konsolosluklarda tercüman, mütercim olarak vazife yapmakta olan personeller 5 – 6 bin liraya kadar maaş alabilmektedir. Bilhassa bazı konsolosluklarda (2 bin Euro) 8 bin liraya kadar maaş verilebilmektedir.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Muhtarlar Ne Kadar Maaş Alır ? başlıklı makalemizde muhtar, muhtar 2017 ve muhtar maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: