Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Tümamiral Maaşları 2016

Tümamiraller Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde vazife alan, Tümgeneral indeniz kuvvetlerindeki karşılığında olan subayladır.Bu rutbenin NATO kodu ise OF-7 olarak karşımıza menfaat Türk silahlı kuvvetleri bünyesinde vazife süreleri 4 sene kadardır. Bu sürenin kısa olması her 4 yılda bir terfi alıyor olmalarından dolayıdır. Üst rütbeli asker sınıfında yer saha tümamirallerle ilgili derlediğimiz haberimizi sizler için sunuyoruz.

Hem siyah kuvvetlerimizde hem de den,z kuvvetlerimizde birbirinden farklı rütbe ve görevde askerlerimiz bulunmaktadır. Bu rütbeler öbür silahlı kuvvetlerimizdekilerle denk olsa da isimleri birbirinden farklıdır. Mesele siyah ya da hava kuvvetlerinde general rütbesine sahip olan bir askerin deniz kuvvetlerindeki denk rütbesi amiraldir. Amiraller görevleri boyunca devre devre terfi alırlar ve bir üst rütbeye yükselirler. Amiraller her dört yılda bir terfi alırlarken sırasıyla evvel tuğamiral, bütün amiral, koramiral ve oramiral rütbelerini alırlar ve askeri rütbe olarak alacakları en yüksek rütbe oramiraldir. Deniz kuvvetlerinde vazife saha amiral ve üst rütbelerinin ise oldukça zorlu görevleri vardır. Öncelikli olarak amiral olabilmek için deniz savaş okulunu kazanmak ve buradan alınan eğitimler sonucunda savaş okulundan mezun olmak gerekmektedir. Amiraller deniz filolarının idareci komutanları olarak görevlerine başlamaktadır ve görevleri boyunca emirlerinde binlerce asker bulunmaktadır. Kendi üslerine ve idari kadrolara gelişmelerle ilgili bilgiler verirken bunun yanı dizi memleket donanmasının ve memleket sınırlarının güvenliği, donanmanın teknolojik bakım ve geliştirilmesi ile birlikte stratejik hamleler yapmakla da yükümlüdürler. Göreve yeni başlamış yani terfi almış olan bir tümamiral maaşı da oldukça güzeldir. Öyle ki tümamiral maaşları 2016 yılı içerisinde göreve yeni başlayan askerler için 6 bin 500 lira ile 7 bin lira arasında değişen ücretlerle verilmektedir.
  Son Güncelleme: 17.03.2017 23:23

Bir önceki yazımız olan Teğmen Maaşları 2018 başlıklı makalemizde 2018 maaşları, maaş ve maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: