Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Ücretli Öğretmen Maaşları

Öğretmenlerin mesleğinin kutsal mesleklerden olduğu söylenir, ancak aslında bir öğretmen olmak kolay değildir. Öncelikle 4 yıllık bir üniversite ve mezun olmalısınız.

Bu okul aslında bazı dil öğretmenlerine hazırlık için en fazla 5 yıl olabilir. Bu sefer büyük çaba sarf ederek öğretmen olmak istiyorsun, ama KPSS gibi gerçek bir kapının var, çünkü okul bitireceksin, çünkü önünüzde beklediğiniz veya hedeflediğiniz bir ordu var. Amacınız onlardan öne çıkabilmektir.

Bugün, binlerce öğretmen adayı hâlâ mesleklerine baktığınız anda atanamayacağını kolayca görebilirsiniz. Tabii ki, atanamayan bu öğretmenler, diğer şubelere geçmek zorunda veya ücretli öğretmenler gibi bir sistem seçmek zorunda kalıyorlar. Aslında, ödenen öğretmen maaşları sizi tatmin edemez ve bunun bedelini ödeyemezsiniz, bu yüzden çok tercih edilen bir meslek değil.

Ücretli öğretmenler, girdikleri kursa kadar yalnızca ek bir ücret alırlar ve bu rakam, kurs başına 14.95 TL’lik bir rakamdır. Ücretli öğretmenlerin aylık olarak toplam 1.545 TL aylık maaş ödemelerini görebiliriz ve bu noktada bu mesleğin seçilmesinin tek sebebi olarak işsiz olduklarını veya mesleğine saygı gösterdiklerini gösterebiliriz.

Ücretli bir öğretmen ayda 120 saat ders vermeye hazırlanıyor ve bu yüzden verilecek en yüksek sayıya sahibiz, bu sayı daha da düşebilir. 120 saat Öğretmen maaşı Ek ödeme: 14,95 Net ödeme: 1,545.00 ”

Burada ödeme diye bahsedilen girdikleri saat toplamının tutarıdır , ekstra maaş almazlar ve sigortaları da yarım yatar.

Ücretli öğretmenlik yapmak için ilgili üniversitelerin öğretmenlik bölümünü bitirmeniz veya bir formasyon almanız aranmaz , herhangi bir üniversite mezunu da kendini geliştirdiği bir uzmanlıkta ücretli öğretmenlik yapabilir , istediği okula başvuru yapıp bunun sonucunda ücretli öğretmen olarak işe başlayabilir.

Bir önceki yazımız olan Öğretmen Ne Kadar Maaş Alır? - Öğretmen Maaşları başlıklı makalemizde Öğretmen Maaşları, Öğretmenler Ne Kadar Kazanıyor? ve Öğretmenler Ne Kadar Maaş Alıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: