Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Vali ne kadar maaş alır

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan ve her ile Bakanlar Kurulu tarafından yapılan atamalar ile yerleştirilen valiler görevlerine halkın huzuru, ilin refahı için devam etmektedir. Valiler umumi olarak yapılan değerlendirmeler sonucunda atanmakta olup İçişleri Bakanlığı bünyesinde vazife yapmaktadır.

Türkiye’nin bütün illerinde bulunan valiler bilindiği üzere Güvenlik Umumi Müdürlüğü ve Jandarma Umumi Komutanlığı ile de ortak çalışma yürütmekte ve lüzumlu görevlere ruhsat vermektedir. Peki valiler ne kadar maaş alıyor? işin Olsa ekibi olarak valilerin ne kadar maaş aldığı hakkında sizlere bilgi veriyoruz.

VALİ MAAŞLARI NE KADAR 2018?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerine devam etmekte olan valiler ne kadar maaş alıyor? Buna göre geçtiğimiz sene 9 bin lira civarı maaş almakta olan valiler bu sene gelen son zamlar ile ortalama 10 bin lira civarında maaş almaktadır. Peki vali nasıl olunur?

VALİ NASIL OLUNUR?

İl valisi olabilmek için bazı şartlara sahip olmak gerekiyor. Buna göre öncelikle iktisat, işletme, hukuk, siyasi bilimler  gibi bölümlerden adayların mezun olması fazla yüksek KPSS puanına sahip olması, kaymakamlık sınavlarından başarılı olarak kaymakam olması gerekmektedir. İki sene boyunca kaymakam olarak vazife yapan adaylar ya da güvenlik müdürleri daha evvel bakanlık yapmış adaylar valilik için başvurularını yapar ve onaylanmasını bekler.

Bir önceki yazımız olan Diş Hekimi ne kadar maaş alır başlıklı makalemizde diş hekimi maaş 2018, diş hekimi maaşı ve diş hekimi maaşı ekşi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: