Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Veteriner Ne Kadar Maaş Alır ? – Veteriner Maaşları

Veterinerlik özellikle küçük yaşlardan itibaren hemen hemen hepimizin en azından bir kere ilgisini çekmiştir diye düşünüyoruz. Veterinerlik mesleğinin nasıl olunacağı konusunda da bilgi sahibisinizdir diyerek o konulara hiç girmek istemiyoruz. Veterinerlik Fakültelerine giren kişiler 5 yıllık süren eğitimin ardından veterinerlik ünvanına hak kazanmaktadır. Hayvanlarla uğraşmayı seviyorsanız yani hayvanlar ilginizi çekiyorsa bu mesleği seçebilirsiniz. Veterinerlik Fakültesi’nin zorluğundan daha önce bir arkadaşım bahsetmişti ve gerçekten zor bir bölüm olduğunu söylemişti. Her hayvanın anatomik yapısını tek tek incelediklerinden ve bunlar hakkında asgari düzeyde bilgi sahibi olma zorunluluğu fakültenin ilk aşamalarında gözler önüne gelmektedir. Hal böyle olunca okuması zor olan bu mesleğin aldığı maaşlardan da biraz bahsetmek istiyoruz. Veterinerler genellikle kendi kliniklerini açarlar. Bu yüzden veterinerlik mesleğini tercih etmeyi düşünen kişiler kendilerine uygun bir mesleği seçip seçmeme konusunda dikkatli bir şekilde düşünmelidirler.

Veterinerler Kamu Sektöründe Ne Kadar Maaş Alıyorlar ?

Kamu’da çalışmakta olan veterinerler 3800 TL ile 5000 TL arasında maaş almaktadırlar.

Özel Sektörde Çalışan Veterinerler Ne Kadar Maaş Alırlar ?

Özel sektörde çalışan veterinerler başkasının yanında çalışıyorlarsa genellikle 2500 TL ile 3000 TL arasında değişen rakamlarda maaş alabilmektedirler. Kendi veterinerlik kliniği olanlar ise daha yüksek kazançlar elde edebilmektedirler.

 

Günümüzde evcil hayvan sayısı hızla artmaktadır. Hal böyle olunca sevimli hayvanların da elbette hasta olacağını bilmemiz gerekiyor. Hayvanlar hasta olduğu zaman kendi başlarına bırakmamız doğru değildir. Bu yüzden hayvanların da iyileşmesi için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Hatta yaz aylarında evimizin önüne bir tabağın içerisine bir miktar su koyarsak evimizin önündeki kediler, köpekler, kuşlar ve aklınıza gelen diğer tüm hayvanlar o sudan faydalanacaklardır.

 

Sizlerin de veterinerlik mesleğinin aldığı maaşlar konusunda yorumlarınız varsa aşağıdan yazabilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Polis Maaşları başlıklı makalemizde Polis Maaş Artışı, Polis Maaşı Başlangıç ve Polis Maaşları Artacak Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: