Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Veteriner Ne Kadar Maaş Alır ?

Bilindiği üzere Türkiye geneli üniversitelerde bulunan Veteriner Fakültelerinden mezun olan kişiler halk da ya da hususi sektör de Baytar olarak vazife yapmaktadır. Halk kurumlarında baytar olarak vazife yapmak isteyenlerin Halk Personeli Seçme Sınavına girmesi gerekmektedir.

KPSS’den yeterli düzeyde puan saha veterinerler tercihleri ile lüzumlu halk kurumlarına yerleşebilmekte ve halk kurumlarında istihdam edebilmektedir. Peki baytar maaşları 2017 yılında ne kadar oldu?

KAMU VETERİNER MAAŞI

Kamu kurumların yerleşen ve ilk maaşını saha veterinerler 2017 yılında yeni gelen zamlar dahilinde en düşük 3 bin 700 lira maaş almakta olup vazife süresi, hizmet yılı, bölge ve aile yardımlarına göre maksimum 4 bin 900 liraya kadar yükselen maaş alabilmektedir. Bu maaşlar kişinin aile durumuna görede değişiklik gösterebilmektedir. Maaşlar halk kurumlarında istihdam eden baytar maaşlarıdır.

ÖZEL SEKTÖR VETERİNER MAAŞLARI

Özel sektörde baytar olarak istihdam etmekte olan personellerde oldukça iyi maaş alabilmektedir. Hususi sektör firmasına göre maaşlar değişiklik gösteriyor olsa da umumi olarak maaşların 2 bin 500 liradan 5 – 6 bin liraya kadar yükselebildiği görülmektedir. Tabi baytar kendi kliniğini ve ofisini de açabilir. Bu sayede baytar kendi iş yerini yürüteceği için daha çok ücret kazanabilmektedir.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Okul Müdürü Maaşı Ne Kadar , Okul Müdürü Ne Kadar Maaş Alır ? başlıklı makalemizde Okul Müdürü, okul müdürü maaş ve okul müdürü maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: