Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Yazılım Mühendisi Ne Kadar Maaş Alır

Özel ve devlet üniversiteleri olmak üzere yurdun dört bir yanında bulunan üniversitelerin yazılım mühendisi bölümlerini bitiren adaylar diplomalarını aldıktan sonra yazılım mühendisi olarak vazife yapmaktadır. Yazılım mühendisi çalıştığı şirket ve konuma göre maaş almaktadır.

Peki yazılım mühendisi maaşları 2017 yılında ne kadar oldu? Buna göre yazılım mühendisi maaşları çalışılan şirket ve personelin şirkette ki konumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

YAZILIM MÜHENDİSİ MAAŞI

Yazılım mühendisliği zor meslekler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Gün boyunca bilgisayar ekranlarına bakan gözler saatlerce yorulmakta ve sürekli olarak personel istenen kodları yazmaktadır. Yazılım mühendisi olarak vazife yapan pek fazla şahıs bazı şirketler de bin 500 lira gibi ucuz miktarlara çalışmaktadır.

Deneyimini kazanana ve birkaç yıl boyunca aynı şirkette çalışan yazılım mühendisinin maaşı 2 bin lira ile 4 bin lira arasına kadar çıkabilmektedir. Tabi yazılım mühendisinin maaşı çalıştığı şirketin büyüklüğüne göre de değişebilmektedir. Umumi olarak aka şirketler de 2 bin 500 – 5 bin TL maaş alabilmekte olan yazılım mühendisleri şirkette ki aktif pozisyonuna göre de maaş tutarında değişiklikler olabilmektedir.

Yazılım mühendisi olmak isteyen adayların ülkemizin dört bir yanında bulunmakta olan üniversitelerin yazılım mühendisliği bölümünü kazanmaları ve dört yıl boyunca lisans eğitimini gördükten sonra adayın yazılım mühendisliği diplomasını alması gerekmektedir.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Market Personeli Ne Kadar Maaş Alır başlıklı makalemizde market, market kasiyer maaşı ve market personel maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: