Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Zabıt Katibi Ne Kadar Maaş Alır ?

Bildiğiniz gibi adalet saraylarında görev yapmakta olan zabıt katibi sayısı da son dönemlerde oldukça artmaya başlamıştır. Zabıt katipleri yargı organının vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Bu yazımızda öncelikle sizlere zabıt katipleri ne iş yapar konusuna yanıt vereceğiz ve ardından merak ettiğiniz sorunun cevabı olan zabıt katibi ne kadar maaş alır konusuna değinmek istiyoruz. Zabıt Katipleri, Adalet Bakanlığınca yapılacak veya yapılmış olan sınavlar sonucunda atanmaktadırlar. Zabıt katipleri merkez teşkilatında ve taşra teşkilatında görev yapabilmektedirler. Zabıt katipleri duruşma esnasında söylenen ve alınan ifadeleri yazıya geçmekle yükümlü kişilerdir. Bu yüzden klavye kullanım hızını oldukça önemsemektedirler. Yani zabıt katibi olmak istiyorsanız en hızlı klavye kullanan kişiler arasında yer almanız gerekmektedir. Bilgisayarda hızlı bir şekilde yazı yazmanız en önemli şartlardan birisidir. Çünkü gerçekten bilgisayar ortamında yazdığınız yazıların hızı oldukça önem taşımaktadır. Mahkemede söylenecek sözler delil niteliği taşıyacağından dolayı hem doğru hem de hızlı bir şekilde bilgisayar klavyesi kullanabilmeniz bu bakımdan çok önemlidir.

Zabıt Katipleri Ne Kadar Maaş Almaktadır ? 

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na dayalı olarak çalışmakla mükellef olan zabıt katiplerinin alacağı ücretler Bakanlar Kurulunca belirlenmektedir. Bu yazımızda Zabıt Katipleri Maaşları konusuna değineceğiz ve sizlere zamlı zabit katibi maaşlarından bahsetmek istiyoruz.

Göreve yeni başlayan zabıt katipleri 2700 TL civarında maaş almaktadırlar ve bu görevde bulunmuş olduğu süreye göre 3.500 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Hakimlerin ve savcıların aldığı maaşı da merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. 

Sizce Zabıt Katiplerinin aldığı maaş yeterli midir? Bu konuda düşünceleriniz var ise aşağıdaki yorum kısmından belirtmeniz durumunda yazılarınız onaylanacaktır. 

Bir önceki yazımız olan Ayniyat Saymanı Maaşları başlıklı makalemizde Ayniyat Saymanı, Ayniyat Saymanı Maaşı ve Ayniyat Saymanı Maaşı Ne Kadardır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: