Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Zabıta Memuru ne kadar maaş alır

Ülkemizin dört bir yanında bulunan belediyelerde trafiğin ve esnafın düzeni için çok sayıda zabıta memuru görevlendirilmektedir. Zabıta memurları şu anda Halk Personeli Seçme Sınavı ile atanmakta olup adaylar oldukça yüksek puanlar ile atanmaktadır.

Özellikle ortaöğretim ve lisans KPSS puanlarına bakıldığında zabıta atamalarının 95 ve üzerinde olduğu görülmektedir. Peki zabıta maaşları ne kadar, zabıtalar aylık ne kadar maaş alıyor? Zabıtaların aylık kazançlarını sizlerle paylaşıyoruz.

ZABITALARIN AYLIK MAAŞI

Öncelikle şunu bilmeniz de yarar vardır ki zabıtaların aylık maaşı bulundukları belediyenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Zabıtalar normalde 2 bin 500 lira civarında maaş alıyor ama öbür memurlara göre daha çok çalışmasından ötürü aylık 500 – 600 lira ekstra ödeme alır ve aylık net maaşı 3 bin lira civarına yükselir. Fakat belediyelere göre SDS yani sosyal denge sözleşmesi ücretleri de verilmektedir.

SDS ücreti belediyelere göre değişiklik göstermekte olup umumi olarak bu tutar 500 – 2 bin lira arasındadır. Yani nüfusu kalabalık şehirlerde zabıta memurları 5 bin lira civarı maaş alabilirken nüfusu ufak şehirlerde zabıta memurları ortalama 3 bin lira civarında maaş almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kolej Dershane Öğretmeni ne kadar maaş alır başlıklı makalemizde Öğretmen ve öğretmen maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: